تبلیغات
نقاشی ساختمان - همه چی در مورد رنگ نارنجی


نقاشی ساختمان درتهران

درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:


کوثر اس ام اس |ارسال اس ام اس تبلیغاتی|ارسال پیامک تبلیغاتی|ارسال پیامک انبوه|تبلیغات اس ام اس | ارسال اس ام اس تبلیغاتی |ارسال پیامک تبلیغاتی

Admin Logo themebox

همه چی در مورد رنگ نارنجی

نوشته شده توسط:سامان .م
یکشنبه 2 خرداد 1389-نقاشی ساختمان

رنگ نارنجی نمایانگر شادی، نشاط و خوش خلقی است و در گرمابخشی بینظیر است. استفاده از رنگ نارنجی در محیط همچون تنفس اكسیژن پاك، زندگیبخش است. به گفته فرانك سیناترا نارنجی از شادترین رنگهاست.

نارنجی شور و نشاط را به زندگی تزریق می‌كند. این رنگ‌ هم می‌تواند تند و جسور باشد و هم ملایم و آرام. این رنگ همانند دیگر رنگ‌ها دارای طیف‌های متعددی از جمله: آجری، پرتقالی و ... می‌باشد.

فصل پاییز و آتش از عناصری هستند كه شدیداً تداعی كننده این رنگ زیبا می‌باشند. نارنجی از نیرو و قدرت خاصی برخوردار است كه می‌تواند حس پویایی و تكاپو را در افراد بیدار نماید.

نارنجی مثل بنفش یك رنگ تركیبی شامل زرد و قرمز است. اثر قرمز انرژی زایی است و اثر زرد نشاط ‌آفرینی؛ و این دو رنگ زمانی كه با‌هم تركیب می‌شوند رنگی نشاط‌ آور و انرژی‌زا را به نام «نارنجی» را بوجود می آورند.

هر جا نارنجی باشد گرمای خوشایندی نیز پدید می آید و فرد حس راحتی و امنیت پیدا می‌كند. روانشناسان رنگ معتقدند كه نارنجی رنگی است كه احساسات و عواطف را در وجود انسان بیدار می‌كند و حتی تا حدودی اعتماد به نفس را نیز ارتقا می بخشد. چنانچه شما در بروز احساسات خود ناتوان هستید به شما توصیه می‌كنیم بیشتر از رنگ نارنجی استفاده كنید زیرا این رنگ عبور از موانع موجود بر سر راهتان را تسهیل می بخشد. نارنجی هم اگر مثل صورتی بصورت ملایم و روشن بكار برده شود، می تواند استرس و تنش را از میان برداشته و آرامش ایجاد كند. اگر بخواهیم نارنجی را در یك جمله خلاصه كنیم می‌توانیم بگوییم : "نارنجی شما را شاد و پر از انرژی می‌كند"

اگر شما از طرفداران رنگ نارنجی هستید پس حتماً فرد شاد و خوش صحبتی هم هستید. متأسفانه این رنگ كمتر در دكوراسیون‌های داخلی دیده می‌شود و كمتر مورد توجه قرار می گیرد. از لحاظ انرژی درمانی، رنگ نارنجی تجسم خلاقیت و نوآوریست و رنگی است كه هم از لحاظ روحی و هم جسمی قدرت بالایی را منتقل می‌كند.

نارنجی در خانه

همانطور كه گفته شد نارنجی رنگ شادی، فعالیت و تكامل است. نارنجی روح و زندگی را به اتاق‌های شما هدیه می دهد. نارنجی در كنار رنگ زرد جلوه متفاوتی را بوجود می‌آورد كه البته این جلوه‌نمایی به چگونگی تابش نور روی این تركیب نیز بستگی دارد.

رنگ نارنجی نیز همانند قرمز سبب افزایش اشتها می‌گردد و از این رو برای آشپزخانه رنگی مناسب است و می‌تواند برای آشپز بسیار الهام بخش و انرژی‌زا باشد. برای داشتن این رنگ زیبا در آشپزخانه خود می‌توانید آن را همراه با كابینت‌های چوبی روشن یا رنگ چوب و كفپوش تیره بكار ببرید كه در این صورت جلوه‌ای چشم نواز به آشپزخانه خود می‌دهید.

نارنجی از جمله رنگ‌های مناسب برای اتاق غذاخوری می‌باشد زیرا همانطور كه گفته شد اشتها آور است و از این توانایی برخوردار است كه محیطی صمیمی و راحت را بوجود آورد بطوری كه اعضای خانواده از صرف غذا در كنار هم لذت ببرند.

نارنجی می‌تواند گرمابخش اتاق نشیمن نیز باشد. وجود این رنگ در اتاق نشیمن سبب می‌شود زمینه برای گفتگوهای دوستانه در محیطی صمیمی فراهم گردد. برای داشتن یك جلوه مدرن در اتاق نشیمن توصیه می‌كنیم برای دیوارها از نارنجی ملایم استفاده كنید و با قرار دادن كاناپه طوسی رنگ و راحتی‌های سفید رنگ و از جنس چرم به اتاق عمق و ژرفا ببخشید.

وجود رنگ نارنجی در قسمت ورودی و هال به منزله استقبال با آغوشی باز از میهمانان است. اما نكته اینجاست كه بهتر است كل دیوارهای هال را با رنگ نارنجی رنگ‌آمیزی نكنید بلكه از گل‌های نارنجی رنگ و یا یك گلدان بزرگ به رنگ نارنجی استفاده كنید تا تأثیر‌گذاری بیشتری داشته باشد.

رنگ نارنجی نیز همانند قرمز برای اتاق خواب و سرویس‌های بهداشتی توصیه نمی‌شود. اما اگر می‌خواهید از نشاط‌آور بودن این رنگ در این دو قسمت خانه نیز بهره‌مند شوید، توصیه می‌كنیم به مقدار خیلی كم و از طیف‌های ملایم نارنجی استفاده نمائید. برای مثال قرار دادن یك یا دو كوسن با رنگ نارنجی ملایم در اتاق خواب كافیست.

نارنجی در هارمونی

طبیعت بهترین الگو برای الهام گرفتن در خصوص تركیب رنگ‌هاست. اگر كمی دقت كنید متوجه خواهید شد كه طبیعت بدون رنگ نارنجی تقریباً ناقص است! و به نوعی به این رنگ نیاز دارد.

نارنجی همواره یادآور فصل زیبای پاییز است. یك جنگل پاییزی را در ذهن مجسم كنید، می‌بینید كه چگونه نارنجی در كنار زرد روشن، و قهوه‌ای فندقی جلوه بی بدیلی را خلق می كند. این سه رنگ به زیبایی كنار هم می‌نشینند و نه تنها در طبیعت بلكه در خانه شما نیز می‌توانند زیبایی بیافرینند.

هنگام طلوع و غروب خورشید به آسمان نگاه كنید، در می‌یابید كه آبی و نارنجی چه تركیب چشم‌نواز و لطیفی را بوجود می‌آورند. این دو رنگ نیز در طیف‌های مختلف به زیبایی كنار هم قرار می‌گیرند.

سبز و نارنجی نیز زوج دیگری هستند كه تركیبی زیبا را بوجود می‌آورند. نارنجی كدویی در كنار سبز زیتونی و پرتقالی در كنار سبز لیمویی را تصور كنید. بله! بسیار زیبا كنار هم می‌نشینند.

در چرخه رنگ نارنجی بین زرد و قرمز قرار دارد. این سه رنگ در كنار هم تركیبی بسیار مناسب برای آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق بازی كودكان می‌باشند كه البته گرمای بیش از حد این تركیب رنگ باید تاحدی تعدیل یابد كه می‌توانید این كار را با اضافه كردن مقداری آبی، ارغوانی و سبز انجام دهید.

طوسی نیز گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در كنار نارنجی است زیرا تركیب خوشایند و زیبایی را بوجود می‌آورد.نقاشی ساختمان محمدی در خدمت هموطن های گرامی ! تلفن تماس : 4864006 - 0912
وب سایت : www.painting-home.irدایرکتوری لینک های ایرانی - تبادل اتوماتیک لینک

نقاشی ساختمان-نقاشی ساختمان محمدی-نقاشی خانه-نقاش-نقاشی-ساختمان-نقاشی درتهران-تهران نقاشی-نقاشی خانه درتهران-نقاش ساختمان-نقاشی ساختمان در کرج-ترکیبات رنگهای پلاستیک-ترکیب رنگهای روغنی-نقاشی ساختمان درشهریار-نقاشی ساختمان درباغستان